cms.weather
-7oC

Make a gift

Book Online Book
Go further
Puchar Świata w skokach narciarskich <br />w Zakopanem

Puchar Świata w skokach narciarskich
w Zakopanem

Konkursy Pucharu Świata w styczniu już po raz kolejny zawitają w polskie Tatry. Na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza tradycyjnie pojawi się światowa czołówka skoków narciarskich na czele ze “złotą polską ekipą” trenera Stefana Horngachera. 25 stycznia (czwartek) skoczkowie pojawią się w Zakopanem, a 26 stycznia (piątek) przetestują zmodernizowany obiekt HS-140 podczas oficjalnych treningów, a także powalczą w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego. Dzień później (27 stycznia, sobota) skoczkowie zmierzą się w konkursie drużynowym, w którym biało-czerwoni powalczą o kolejne pucharowe podium w mocno wzbogaconym w ostatnich latach dorobku. Niedziela (28 stycznia) przyniesie już emocje związane ze zmaganiami indywidualnymi.

Program zawodów PŚ Zakopane 2018:

 • 25 stycznia 2018 r. (czwartek):
  • przyjazd ekip
 • 26 stycznia 2018 r. (piątek):
  • 11:00 – odprawa techniczna
  • 16:00 – oficjalny trening, 2 serie
  • 18:00 – kwalifikacje
 • 27 stycznia 2018 r. (sobota):
  • 15:00 – seria próbna
  • 16:00 - konkurs drużynowy
 • 28 stycznia 2018 r. (niedziela):
  • 15:00 – seria próbna
  • 16:00 - konkurs indywidualny
 • 29 stycznia 2018 r. (poniedziałek):
  • wyjazd ekip
Learn more

26 Sty

Zimowe koncerty na 3.PIĘTRZE

Zimowe koncerty na 3.PIĘTRZE

Podczas tegorocznych ferii zimowych atrakcją dla naszych Gości będą cyklicznie odbywające się koncerty w Kawiarni Widokowej 3. PIĘTRO. W środy bawić się będziemy z duetem Cover&Folk Squad wykonującym polskie i zagraniczne covery muzyki rozrywkowej. Prócz dawnych hitów usłyszeć będziemy mogli także tradycyjne utwory folkowe. W soboty uprzyjemniać czas będzie Qba Starzyk gitarzysta i wokalista zespołu TEH. Na jego koncertach akustycznych zabrzmią klasyki takie jak Pink Floyd czy Boba Dylana, oraz autorskie utwory TEHu inspirowane między innymi Guns n Roses, czy Scorpions.

Zapraszamy wszystkich serdecznie w każda środę i sobotę o 19:00

Learn more

17 Sty

.

.

Życzenia świąteczne
 

Learn more

22 Gru

Otwarcie sezonu zimowego 2017

Otwarcie sezonu zimowego 2017

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i  Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na otwarcie sezonu zimowego 16 grudnia o godz. 16.00 na ul. Krupówki, przy Oczku Wodnym.

W programie:

- wspólne rozświetlenie choinki przez Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę i Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego

- otwarcie wystawy "Boże Narodzenie pod Giewontem"

- wspólne kolędowanie z zespołem góralskim "Giewont"

- degustacja wigilijnych potraw regionalnych.

Wydarzenie towarzyszące: godz. 11.00 mecz piłkarski reprezentacji miast partnerskich Zakopane - Sopot, stadion COS Plato

Wstęp wolny! Zapraszamy! 

 

 

Learn more

16 Gru

Przegląd Adaptacji Filmowych Twórczości Josepha Conrada

Przegląd Adaptacji Filmowych Twórczości Josepha Conrada

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem zaprasza na Przegląd Adaptacji Filmowych Twórczości Josepha Conrada w ramach obchodów 160. rocznicy urodzin pisarza. Wydarzenie, które Honorowym Patronatem objął Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2017r. w nowym kinie studyjnym „Kino Miejsce”. Pokaz filmów otworzy film „Jej powrót” w reż. Witolda Orzechowskiego zrealizowany na podstawie noweli Conrada pt. Powrót. Wstęp Wolny.

Program

Learn more

01 Gru

IV Zakopiański Bieg Niepodległości

IV Zakopiański Bieg Niepodległości

11 listopada w naszym mieście rywalizować będą uczestnicy IV Zakopiańskiego Biegu Niepodległości.Trasa jak na Zakopane jest stosunkowo płaska, przebiega ulicami miasta. Niesamowite widoki na panoramę Tatr i liczne zabytki na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Podglad trasy

 

 

Learn more

11 Lis

Międzynarodowy Dzień Muzyki w GALERII JEDNEGO AUTORA

Międzynarodowy Dzień Muzyki w GALERII JEDNEGO AUTORA

KONCERT JESIENNY w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki w GALERII JEDNEGO AUTORA

24 października (wtorek) o godz. 16.00, Sala Koncertowa ZPSA, ul. Sienkiewicza 12

W koncercie wystąpią pedagodzy i uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych pod kierunkiem Mirosławy Lubowicz i Aleksandry Jeleńskiej oraz uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych pod kierunkiem Jolanty Dolińskiej. 

Learn more

24 Paź

Muzyka na szczytach

Muzyka na szczytach

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” to wydarzenie muzyczne organizowane nieprzerwanie od 2009 r. przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.

Zawarte w nazwie projektu słowa „…na szczytach” są symbolem miejsca, w którym festiwal się odbywa, ale przede wszystkim są odwołaniem do wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia.

Tatry od zawsze stanowiły inspirację dla wielkich kompozytorów: Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego czy Wojciech Kilara. Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza postanowiło podjąć próbę przywrócenia Zakopanemu dawnej świetności, zapraszając tutaj wybitnych artystów.

Zaowocowało to koncertami gwiazd światowej kameralistyki, takich jak: Kronos Quartet, The King’s Singers, Ewa Pobłocka, Mayuko Kamio, Royal String Quartet, Szymanowski Quartet, Sharon Kam, The Brodsky Quartet czy Apollon Musagète Quartett.

Learn more

09 Wrz

Festival of Mountain Folklore

Festival of Mountain Folklore

Sierpień pod znakiem folkloru w Zakopanem.

"W dniach 17-25 sierpnia 2017r. odbędzie się 49 Międzynarodowy Festiwal Folkloru ZIem Górskich. Jest to wydarzenie z niemal 50-letnią tradycją, które przyciąga nie tylko zespoły z całego świata oraz wielu znawców i miłośników folkloru, ale jest również niezwykłą wakacyjną atrakcją dla wszystkich odpoczywających w tym czasie pod Tatrami. Celem festiwalu jest kultywowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego górskich regionów, a także promocja polskiej kultury ludowej i folkloru podhalańskiego. Festiwalowi towarzyszy szereg atrakcyjnych imprez towarzyszących. Pokazują one piękno ludowej tradycji oraz ogromną troskę o zachowanie jej autentyzm i przekazanie następnym pokoleniom. Siłą zakopiańskiego festiwalu jest więc sięganie do korzeni, do dziedzictwa przodków. Wyjątkowa jest także jego konkursowa formuła, która wyróżnia go wśród innych podobnych wydarzeń w Polsce i na świecie. To dzięki niej Festiwal uznawany jest nie tylko za jeden z największych i najstarszych, ale także za najbardziej prestiżowy. Tym samym doskonale promuje on polską kulturę ludową, podhalański folklor i jest wizytówką Zakopanego.

 

 

Learn more

17 Sie

Zakopiański Festiwal Literacki

Zakopiański Festiwal Literacki

W dniach 11-14 sierpnia 2017 r. Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego organizują Zakopiański Festiwal Literacki. Wydarzenie to odbędzie się w tym roku po raz drugi. Mając na uwadze zeszłoroczną edycję, podczas której odbyło się łącznie 16 spotkań autorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz Targi Książki pod hasłem „Pod Tatry tylko z książką”, mamy nadzieję, że tegoroczna edycja stanie się jednym z najciekawszych środkowoeuropejskich festiwali poświęconych książkom.

Learn more

11 Sie

74. Tour de Pologne 2017

74. Tour de Pologne 2017

Tour de Pologne to największe wydarzenie sportowe w Polsce. W dniach 29 lipca - 4 sierpnia 2017 roku odbędzie się 74. edycja wyścigu.

03.08 ETAP 6 - KOPALNIA SOLI WIELICZKA - ZAKOPANE.

Peleton wjedzie tego dnia w wysokie góry, po drodze mijając między innymi rodziny dom dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w narciarstwie klasycznym – Justyny Kowalczyk. Przed metą na kolarzy czeka runda wokół Zakopanego. 64 kilometry z pięcioma górskimi premiami I kategorii w Bustryku, na Butorowym Wierchu w Kościelisku i na przełęczy Głodówka. Jedyną lotną premię tego dnia wyznaczono przy Nosalowym Dworze gdy peleton pierwszy raz minie linię mety. Ostateczny finisz, jak zwykle najwyższych lotów, przed Wielką Krokwią, która niejedno już w Tour de Pologne widziała.

04.08 ETAP 7 - BUKOVINA RESORT - BUKOWINA TATRZAŃSKA

Finał tegorocznego Tour de Pologne to rywalizacja na prawdziwie królewskim etapie. Przed kolarzami dwie rundy, z których każda będzie miała 66 kilometrów długości. Ostateczne rozstrzygnięcia nie mogą się obyć bez górskich premii I kategorii, których będzie sześć. Premie usytuowane zostały w Łapszance, Sierockiem i na kultowej już Ścianie Bukovina, gdzie niejeden kolarz w myślach przeklinał podjazd pod Gliczarów Górny. Ostatnia premia poświęcona została pamięci Joachima Halupczoka i będzie punktowana podwójnie. Jedyny lotny finisz tego dnia, na drugiej pętli, będą gościły Szaflary. Po tym jak w ubiegłym roku etap wokół Bukowiny został anulowany z powodu ulewnego deszczu, wszyscy mają nadzieję, że aura w tym roku będzie znacznie bardziej łaskawa dla kolarzy.

 

Learn more

03 Sie

Koncert Martyny Kasprzyckiej

Koncert Martyny Kasprzyckiej

Zapraszamy na koncert ballad i standardowej muzyki jazzowej Martyny Kasprzyckiej (wokal) wraz z duetem gitarzystów (Mikołajem Inglotem i Krzysztofem Orzechowskim).

Już w najbliższą sobotę 22 lipca w godzinach 20:00 - 23:00 w naszej kawiarni "3.piętro".

MARTYNA KASPRZYCKA ma 17 lat, jest absolwentką szkoły muzycznej w Zakopanem, laureatką wielu festiwali i konkursów muzycznych a ostatnio uczestniczką znanego muzycznego programu telewizyjnego IDOL.

MIKOŁAJ INGLOT i KRZYSZTOF ORZECHOWSKI, tworzą duet już od trzech lat. Grają głównie standardy jazzowe, chociaż równie często sięgają do innych stylów muzycznych. Mają za sobą wiele wspólnych występów w Zakopanem i Krakowie.

Learn more

22 Lip

Recital fortepianowy B.Czamańskiego

Recital fortepianowy B.Czamańskiego

 

Bartosz Czamański, pianista, muzykolog, historyk.  W swej muzyce łączy technikę gry wywodzącą się z polskiej szkoły fortepianowej, a więc od Chopina, Szymanowskiego po muzyków współczesnych. Przesiąknięty jazzem recital nawiązuje również do muzyki jazzowej. Podczas swego występu pianista zaprezentuje zapomniane melodie grywane w kawiarniach oraz kompozycje takich mistrzów jak: Krzysztof Komeda,  Bill Evans, George Gershwin i wielu innych.

Zapraszamy do Kawiarni Widokowej Hotelu Logos dnia 8 lipca (sobota) od godz 20:00-23:00

Learn more

08 Lip

Święto ulicy Strążyskiej

Święto ulicy Strążyskiej

Zakopiański oddział Związku Podhala jak co roku organizuje szereg atrakcji podczas Święta ulicy Strążyskiej. Wspólne świętowanie rozpoczyna Msza Święta w Starym Kościólkuna ulicy Strąźyskiej, nastepnie odbywać się będzie przejazd zaprzęgów konnych. Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje np. wystrzał armatni, występ zespołu regionalnego czy festyn z zajęciami sportowymi i plastycznymi.
 

Learn more

18 Cze

Otwarcie sezonu letniego

Otwarcie sezonu letniego

Na przywitanie lata zaprasza do siebie Zakopane. Początek tego gorącego okresu, nie tylko pod względem pogody, ale przede wszystkim  ilości proponowanych wydarzeń,  w tym roku przypada w naszym mieście na długi weekend czerwcowy.
Serdecznie zapraszamy 17 czerwca o godz.  16 w rejon Oczka Wodnego przy ul. Krupówki, gdzie zostanie zaprezentowana wystawa Przewodnik dla Ceprów, przedstawiająca  poszczególne elementy stroju góralskiego,  w formie, uproszczonego przewodnika.
Na tym nie koniec atrakcji, barwny korowód, przy dźwiękach góralskiej muzyki, zaprowadzi nas na Plac Niepodległości , gdzie będziemy mogli bawić się podczas koncertu Hani Rybki z Przyjaciółmi  oraz zespołu regionalnego Giewont. Wszystkich spragnionych tradycyjnych góralskich smaków zapraszamy do degustacji  regionalnych przysmaków. 
Zakopane przyciąga tysiącem barw ukrytych w góralskiej spódnicy, nutach wygrywanych na gęślach, tatrzańskich krajobrazach. 
 
Learn more

17 Cze

Noc Muzeów 2017

Noc Muzeów 2017

Maj jest ulubionym miesiącem wszystkich amatorów tego, co piękne i fascynujące. To na ten miesiąc przypada ogólnopolska Noc Muzeów, podczas której nie tylko bezpłatnie można nadrobić całoroczne zaległości kulturalne w galeriach i muzeach, ale także wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Atrakcji nie zabraknie także w Zakopanem. Wystawy, wernisaże, czy zwiedzanie z przewodnikiem to tylko kilka punktów programu imprezy.

Learn more

20 Maj

XIX edycja Zawodów <br/>o Wielkanocne Jajo

XIX edycja Zawodów
o Wielkanocne Jajo

Tegoroczne zawody odbędą się w Poniedziałek Wielkanocny dnia 17 kwietnia na Polanie Kalatówki.

Zawody na starym sprzęcie narciarskim, w konsekwencji lat 30-stych.

Wymagane: narty biegowe oraz stylowy strój.

Program zawodów:

 • 10:00- zapisy
 • 11:30- prezentacja zawodników
 • 12:00- start konkurencji
 • 14:30- ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
 •  

Więcej informacji pod nr.tel: 18 206 36 44

Learn more

17 Kwi

Red Bull Bieg Zbójników

Red Bull Bieg Zbójników

25 lutego 2017 (w Białce Tatrzańskiej, o godz. 12:00) rozegra się 4. edycja zawodów Red Bull Bieg Zbójników.

To otwarte zawody w biegach narciarskich. Uczestnicy ruszają ze startu wspólnego u podnóża Kotelnicy Białczańskiej. Przed nimi 8,2 km ciekawej trasy. Dozwolona jest każda technika biegu, a zadanie jedno: jak najszybciej dotrzeć na metę na szczycie Jankulakowskiego Wierchu.

Learn more

25 Lut

Puchar Zakopanego<br /> w narciarstwie alpejskim

Puchar Zakopanego
w narciarstwie alpejskim

Zawody stworzone z myślą o wszystkich miłośnikach białego szaleństwa. Nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu i nadzwyczajnych umiejętności by wygrać nagrodę główną. Choć te atrybuty na pewno nie zaszkodzą w dostaniu się do specjalnej konkurencji, w której znajdą się zwycięzcy swoich grup wiekowych i kilku szczęśliwców z „dzikimi kartami” do których uśmiechnie się los. 

Puchar Zakopanego to cztery dni zawodów, w trzech głównych ośrodkach narciarskich Zakopanego.

Trzecia edycja Pucharu zaplanowana jest na 18.02.2017 na jednej z najbardziej rozpoznawalnych narciarskich gór Polski - Kasprowym Wierchu. Prawdopodobnie po tym etapie znani już będą faworyci do wielkiego finału odbywającego się 25.02.2017 na jednym z najbardziej stromych zakopiańskich stoków jakim jest Harenda, goszcząca tej zimy Puchar Europy w Slalomie Mężczyzn. 

Learn more

18 Lut

Puchar Świata w skokach narciarskich <br />w Zakopanem

Puchar Świata w skokach narciarskich
w Zakopanem

Podczas najbliższego weekendu Zakopane jak co roku w styczniu, stanie się stolicą światowych skoków narciarskich.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania Biało-Czerwonym zarówno w konkursie indywidualnym jak i drużynowym.

Terminarz konkursów w Zakopanem:

piątek (20.01.2017) 16:00 - oficjalny trening (II serie) 18:00 - kwalifikacje

sobota (21.01.2017) 14:45 - seria próbna 16:00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela (22.01.2017) 14:30 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

Learn more

20 Sty

Sylwester z TVP 2 <br />w Zakopanem

Sylwester z TVP 2
w Zakopanem

Wyjątkowa noc sylwestrowa u stóp Giewontu z TVP 2.

Różnorodny repertuar gwarantuje dobrą zabawę każdemu kto tego wieczora odwiedzi Zakopane.

Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Maryla Rodowicz, Halina Frąckowiak, Edyta Górniak, Margaret, Anita Lipnicka, De Mono, Szymon Chodyniecki, Zakopower, Cugowscy, Afromental, Future Folk, Tuhgaj bej, Patryk Kumór, Formacja Nieżywych Schabuff, Oceana, Shaun Baker. Wśród wykonawców szczególne miejsce przypadnie artystom regionalnym. Muzyczne tradycje Podhala zaprezentuje Hanna Rybka.

Zabrzmią hity ostatnich miesięcy oraz niezapomniane evergreeny, które od lat bawią kolejne pokolenia, m.in. „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „To nie ja byłam Ewą”, „Dziwny jest ten świat” i inne. Sylwester z Dwójką rozpocznie się o godz. 20:00. Będzie to sześć godzin zabawy przy ponad osiemdziesięciu najgorętszych przebojach, królujących na polskich i światowych listach.

O północy czeka nas estradowy pokaz sztucznych ogni, który obwieści zgromadzonym gościom nadejście nowego roku 2017!

Sylwester z Dwójką rozpocznie się o godz. 20:00. Będzie to sześć godzin zabawy przy ponad osiemdziesięciu najgorętszych przebojach, królujących na polskich i światowych listach.

Zapraszamy!

Learn more

31 Gru

Międzynarodowe Forum Górskie

Międzynarodowe Forum Górskie

W dniach 24/25 listopada 2016 roku w Hotelu Logos*** odbędzie się VII Międzynarodowe Forum Górskie.

Starostwo Powiatowe w Zakopanem  oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury od paru lat organizują Międzynarodowe Forum Górskie nakierowane na strategię rozwoju tych terenów.

W bieżącym roku Forum poświęcone będzie wybranym zagadnieniom warunkującym rozwój Podtatrza.

Wzorem lat ubiegłych w konferencji wezmą udział przedstawiciele środowisk naukowych, przedsiębiorcy, politycy, ludzie samorządu oraz specjaliści z wielu dziedzin.

Misją Międzynarodowego Forum Górskiego jest zacieśnianie współpracy na obszarach górskich, wspieranie transferu wiedzy oraz podejmowanie wspólnych działań promocyjnych na arenie krajowej i międzynarodowej. Istotnym elementem jest współpraca regionalna i ponadregionalna, która ma na celu analizę wszystkich tworzących ją czynników, mających wpływ na jakość usług turystycznych, promocję regionu oraz współpracę podmiotów gospodarczych z samorządami, komunikację, ochronę środowiska, edukację oraz stale tętniącą życiem tradycję obszarów górskich.

Learn more

24 Lis

.

.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” jest imprezą cykliczną, odbywającą się w Zakopanem od 2009 roku. VIII edycja festiwalu „Muzyka na Szczytach” zabrzmi w tym roku w Zakopanem od 3 do 10 września. Wystąpią światowe gwiazdy kameralistyki - Shirley Brill, Jonathan Aner, Olga Pasiecznik i Royal String Quartet. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest pojęcie „czasu”. Pod Tatrami zaprezentowane zostaną kompozycje pochodzące z różnych epok. Po raz pierwszy obok muzyki współczesnej zagości muzyka dawna. Artyści zagrają arcydzieła Roberta Schumana, Oliviera Messiaena, Césara Francka i Domenica Scarlattiego,które wybrzmiązarówno w oryginale jak i we współczesnych aranżacjach. Koncerty odbywać się będą w nowoczesnym gmachu kościołaśw. Krzyża oraz zabytkowym kościele św. Klemensa na Pęksowym Brzyzku.

Learn more

03 Wrz

VII European Regional Trade

VII European Regional Trade

VII Europejskie Targi Produktów Regionalnych

11-15 sierpień Zakopane

"Przed nami już siódma edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Jak co roku w sierpniu na zakopiańskiej Dolnej Równi Krupowej swoje produkty zaprezentują producenci m.in żywności regionalnej z kraju oraz z zagranicy, będzie to doskonała okazja do zapoznania się z dziedzictwem kulinarnym różnych regionów Europy. Nie zabraknie również wyrobów rękodzieła ludowego czy charakterystycznego dla danego regionu.

Podczas Targów odbywa się: Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich, który otwiera barwny korowód, w którym uczestniczą bacowie, delegacje władz samorządowych, goście zaproszeni i tłumy turystów. Podczas festiwalu pokazana jest m.in. produkcja osypka, różne sposoby jego zastosowanie w kuchni. Odbywają się również zawody z udziałem baców oraz publiczności. „Próba smaku”, czyli konkurs na najlepszy oscypek, gdzie brane są pod uwagę: wielkość, kształt i kolor osypka, „Pucenie Oscypka”, „Dojenie i strzyżenie owiec” zawody dla baców, juhasów i honielników. Przez cały czas trwania Festiwalu odbywają się występy zespołów regionalnych, degustacja potraw góralskich oraz oscypka, bundzu i żętycy. Nagrody przyznawane są przez komisję konkursową składającą się z baców, Starosty Tatrzańskiego, Inspektora weterynaryjnego, zaproszonych gości i publiczności. Podczas Targów przeprowadzany jest też konkurs „Na najlepszy produkt Europejskich Targów Produktów Regionalnych”.Targom towarzyszyć będą występy zespołów regionalnych z zaprzyjaźnionych powiatów oraz zespoły góralskie.

Sierpień to czas gdy pod Tatrami odpoczywa kilkaset tysięcy turystów z Polski i z całego świata. Dla nich więc Europejskie Targi Produktów Regionalnych będą wyprawą w najciekawsze zakątki autentycznej Polski i Europy"

Zapraszamy wszystkich Gości do zapoznania się z programem targów.

 

 

 

 

Learn more

11 Sie

World Youth Day in Zakopane

World Youth Day in Zakopane

           

XXXI Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych ludzi z całego świata.

Dla osób odwiedzających Zakopane po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, Zakopane przygotowuje cykl imprez.

Ich celem jest przedłużenie wspólnego przeeżywania tego wspaniałego czasu duchowej odnowy.

Wszystkich zainteresowanych czeka szeroka oferta kulkuralna.

Program:
29 lipiec ( piątek) Dolna Rówień Krupowa

Godz. 18:00 Transmisja Drogi Krzyżowej z Ojcem Świętym

30 lipiec (sobota) Dolna Rówień Krupowa

Godz.19:30 Czuwanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie

31 lipiec ( niedziela) Dolna Rówień Krupowa

Godz.10:00 Msza Święta z kazaniem transmitowanym z Mszy św. z Ojcem Świętym Franciszkiem

Godz.19:00 Film o Janie Pawle II w Zakopanem - " Moje Tatry"- pokaz na telebimie

1 sierpień ( poniedziałek) Dolna Rówień Krupowa

Koncert Górale dla Młodzieży Świata

Godz. 19:00 Występ zespołów góralskich

Godz. 20:00 Koncert zespołu Trebunie Tutki " Nuty Wielkiego Pasterza"

2 sierpień ( wtorek) Dolna Rówień Krupowa

Koncert Wiara, Nadzieja, Miłość pod Giewontem

Godz. 19:00 Występy zespołów góralskich

Godz. 20:00 Koncert gwiazdy- Stanisław Sojka

Learn more

29 Lip

Bicycle for Pope Francis

Bicycle for Pope Francis

Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang przekazał Caritas Polska w darze dla papieża Franciszka rower, który zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Uroczystość odbyła się przed startem piątego etapu wyścigu w Brzegach koło Wieliczki, gdzie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Rower zostanie przekazany papieżowi w niedzielę rano przed spotkaniem z młodzieżą. Obsługa Hotelu Logos miała przyjemność podziwiać papieski rower podczas pobytu w naszym hotelu Pana Henryka Charuckiego, zwycięzcy Tour de Pologne w roku 1979, który osobiście odwiózł rower do Brzegów.

 

Learn more

17 Lip

Tour de Pologne in Mountains

Tour de Pologne in Mountains


On 16-18 July 73 cycling race Tour de Pologne in Podhale. During the races
Our hotel will host well-known riders participating in the Tour de Pologne.

We invite you to stay close to the Masters.
Maybe the winner will host just with us and you will be able to congratulate him personally.

 

Learn more

16 Lip

Jacek’s Hajnos - Różaniec Exhibition

Jacek’s Hajnos - Różaniec Exhibition

Mayor of Zakopane, Zakopane Cultural Centre, City Art Gallery and the author would like to invite you to the opening exhibition of Jacek Hajnos – Różaniec.

Opening of 7 May 2016 r. (Saturday): 17.00
The exhibition is open from 7 May to 12 June 2016

The exhibition is a presentation of an interesting project artistic and social problem of homelessness.

Series of several dozen moving, excellent in the form of prints and drawings is the result of the work of Jacek Hajnos extremely talented artist of the younger generation, which for coupe years with great commitment and empathy portrayed met by themselves homeless. Complementing the exhibition are written or visual recorded by the artist stories of specific people with portraits.

 

                         

Learn more

07 Maj

United Europe Jazz Festival

United Europe Jazz Festival

13th United Europe Jazz Festival

April 29 - May 3

Hotel guests will be able to participate in Jam Session of well-known jazzmen and bluesman, appearing during United Europe Jazz Festival.

30 April- 2 May 2016 21:00 - 1:00 Cafe of the Hotel Logos- Jazz Club of the United Europe Jazz Festival.

Learn more

29 Kwi

Crocuses have already bloomed

Crocuses have already bloomed

The first crocuses have bloomed on the Tatra valleys.

This proves that spring appeared in our mountains.

We invite you to the Zakopane.

It must be seen.

Learn more

29 Mar

<p>„Eastern Egg” Competition</p>

„Eastern Egg” Competition

Would You like to feel the ambience of Past Age – visit Zakopane on March 28th 2016 – see “Eastern Egg Competition of Krystyna Bohunek” and have a stay in our Hotel Logos***.

It is already the eighteenth edition of the competition, that starting with small tournament grew up to the rank of great event, undoubtedly the greatest Eastern attraction of Zakopane.

This year’s edition takes place on Eastern Monday on the Kalatowki Glade.

"During the competition apparels of the past epoque can be admired – elegant ladies wearing muslin dresses and hats with veil, pre-war toffs wearing frock coats and bowler hats. There are also man in disguise of the Tatra tourism pioneers – wearing jackets of leather, woolen cardigans and ski knickerbockers. Everybody with obligatory original wooden skis, that Mariusz Zaruski or Józef Oppenheim wouldn’t be ashamed of. After the presentation completed, participants start the competition in Suchy Żleb (the Dry Ravine) – this is an unusual show, because skiing with old equipment is difficult and full of spectacular accidents, and competitors career to the scope surrounded by great cheer of hundreds of fans. We kindly invite all guests interested in enroll and cheer to contact the reception desk of the Logos*** Hotel, that gives all information.

More details and pictures of former competitions can be found on the website of Organizer.

Learn more

28 Mar

Ski Jumping World Cup Zakopane 2016

Ski Jumping World Cup Zakopane 2016

In only few days time the capital city of the Polish Tatra Mountains will be again visited by both the best jumpers, and fans from the entire world.

Our hotel can take pride in organization of stay of one of sponsors of our ski jumpers.

We kindly invite You to cheer together.

The competition qualifications on Friday January 22nd at 6 p.m.

Team competition on Saturday Januray 23rd at 4 p.m.

Individual competition on Sunday January 24th at 4 p.m.

Learn more

20 Sty

The Logos*** Hotel Cracow

The Logos*** Hotel Cracow

We invite You to our hotel in Cracow.

Cracow is an incredible city, where places of great and colorful history are neighbours to culture, science and business centers. Our LOGOS Hotel, situated In historical center of Cracow, is ideal opportunity for individual or business guests and for organized groups of tourists.

See the website of the Logos*** Hotel Cracow

Learn more

11 Gru

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close