cms.weather
8oC

Podaruj prezent

Rezerwuj online Rezerwuj
Przejdź niżej

Aktualności

Jazz Camping Kalatówki 2019

Jazz Camping Kalatówki 2019

Wyjątkowa edycja jazzowego zlotu w Zakopanem,  który trwać będzie przez cały tydzień od poniedziałku 30 września do soboty 5 października

Będzie to już dwudziesty trzeci Jazz Camping na Kalatówkach, a uwzględniając dwa pierwsze legendarne zloty z 1959 i 1960 roku – dwudziesty piąty.

 

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, gdyż świętowana będzie potrójna rocznica:
– 60. rocznicę Jazz Campingu, którego pierwsza edycja odbyła się w roku 1959
– 80. rocznicę urodzin jego dyrektora artystycznego, Zbigniewa Namysłowskiego, uczestnika wszystkich Campingów od 1959 roku począwszy.
– 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego, który był uczestnikiem pierwszych dwóch Campingów, w 1959 i 1960 roku.

Program:

30.09.2019 (poniedziałek)

20:00 inauguracyjne jam session
wstęp wolny

1.10.2019 (wtorek)

17.00 konferencja prasowa
17:30 kino jazzowe – prezentacja filmu jubileuszowego
wernisaż zdjęć Wojciecha Plewińskiego i Andrzeja Dąbrowskiego – Jazz Camping 1959 z udziałem autorów
20:00 jam session – jazz i górale
wstęp wolny
 

2.10.2019 (środa)

17:00 kino jazzowe
20:00 jam session–  muzyczne wspomnienie Krzysztofa Komedy
wstęp wolny
 

3.10.2019 (czwartek)

17:00 kino jazzowe
20:00 „Kopa Synkop”,  czyli 60-tka na najwyższym poziomie
wspominki z jazzem w tle (w wykonaniu aktora Teatru Witkacego, Andrzeja Bieniasa oraz muzyków jazzowych) 20:00
wstęp wolny
 

4.10.2019 (piątek)

17:00 kino jazzowe
20:00 jam session
wstęp wolny
 

5.10.2019 (sobota)

17:00 kino jazzowe
20:00 koncert galowy pod kierownictwem Zbigniewa Namysłowskiego
koncert biletowany

Czytaj więcej

30 Wrz

Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Druga połowa sierpnia w Zakopanem to wyjątkowy czas pełen kultury ludowej górskich rejonów Polski i całego świata. Przed nami 51. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Jest to okazja na fascynujące spotkanie z bogactwem góralskiej tradycji, muzyki, śpiewu, tańca, strojów, rzemiosła i kuchni. Rozpocznie się ono 16 sierpnia i potrwa aż dziewięć dni.

Zakopiańska Dolna Rówień Krupowa tradycyjnie zamieni się w wielką wioskę festiwalową napełnioną tańcem, śpiewem i radością. Zakopane hucznie przyjmie gości z różnych części świata, a przecież nasi górale znani są przede wszystkim z gościnności.

Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku zobaczymy występy zespołów prezentujących góralski folklor i rywalizujących o „Złote Ciupagi”. Podczas 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich zobaczymy występy zespołów z Bułgarii, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Macedonii, Włoch, Turcji, Togo i Nepalu. Zmagania toczą się w trzech kategoriach: folklor tradycyjny, folklor tradycyjnie opracowany oraz folklor stylizowany.

Czytaj więcej

16 Sie

X Europejskie Targi Produktów Regionalnych

X Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Targi są wydarzeniem realizowanym z myślą o przedstawicielach branży producentów żywności certyfikowanej. Miejsce Targów tętni muzyką ludową, zachwyca wyrobami rękodzielniczymi, degustacją potraw. W „Zarembku Tradycji” – dowiadujemy się o tym jak wytwarza się sukno, o tym jakie tajemnice i skarby ukryte są w Tatrzańskim Parku Narodowym, także o historii tradycji Podhala. To unikalne miejsce, w którym możliwość spotkań z twórcami ludowymi przybliża proces tworzenia. Misją Targów jest promocja i prezentacja powiatu tatrzańskiego.

Czytaj więcej

11 Sie

Tour de Pologne 2019

Tour de Pologne 2019

Tour de Pologne 2019 zostanie rozegrany w dniach 3-9 sierpnia. Nasz narodowy wyścig zaliczany jest do klasyfikacji UCI World Tour i do Polski przyjadą gwiazdy światowego kolarstwa.

8 sierpnia kolarze wyruszą na trasę 6. etapu Tour de Pologne 2019, który rozegrany będzie w Zakopanem oraz okolicznych miejscowościach. Na uczestników czeka jeden z najpiękniejszych odcinków, m.in. dzięki tatrzańskiej scenerii Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 161 km.

Kolarze na trasę 6. etapu Tour de Pologne 2019 wyruszą z ulicy Powstańców Śląskich w Zakopanem o 14.15 przejazdem honorowym. O 14.20 w Kościelisku odbędzie się start ostry.

Na kolarzy czeka widowiskowa trasa, której towarzyszyć będzie piękna, tatrzańska sceneria. Trasa będzie miała charakter powtarzalny, zaplanowano 5 okrążeń po 28,9 km. Na zawodników czeka aż pięć premii górskich Tauron, na Pitoniówce na wysokości 903 m.n.p.m. Nie zabraknie również premii lotnych LOTTO - dwie z nich rozpoczną się w Zębie, a trzecia w Ratułowie. Przed finiszem odbędzie się jeszcze jedna premia górksa TAURON - Gubałówka na wysokości 1126 m.n.p.m.

Czytaj więcej

08 Sie

Otwarcie Sezonu Letniego 2019

Otwarcie Sezonu Letniego 2019

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie….moc atrakcji w Zakopanem! Z pewnością nie będziesz się nudzić. Wszystko wskazuje, że na zakopiańskiej Równi Krupowej czeka nas kolejne niezapomniane wydarzenie. Zapraszamy do Zakopanego w weekend w dniach od 28 do 29 czerwca. Będzie to wyjątkowa impreza – Lato z Radiem! Czeka Cię niezapomniane rozpoczęcie wakacji 2019!

Lato z Radiem Festiwal to wielka muzyczna impreza wzbudzająca ogromne zainteresowanie. Jest to świetna okazja by na żywo zobaczyć występy znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. W zeszłym roku festiwal odbywał się w Gdyni, tym razem jednak Lato z Radiem Festiwal zawita do Zakopanego!

Już od piątku, 28 czerwca można będzie wziąć udział w audycjach wszystkich anten Polskiego Radia. Czekają na Ciebie najlepsze imprezy plenerowe i moc konkursów z nagrodami. Popołudniami i wieczorami odbywać będą się niezapomniane koncerty.

Nie da się ukryć, że będzie to najlepsze otwarcie sezonu letniego w te wakacje! Każdy znajdzie coś dla siebie!

Na scenie zagrają: Kayah, Krzysztof Zalewski, Włodek Pawlik Trio, Sławek Uniatowski z Zespołem, Warszawskie Combo Taneczne, Big Band Piotra Kostrzewy, Kapela ze Wsi Warszawa i Hanka Rybka.

Czytaj więcej

28 Cze

Noc Muzeów <br/>w Zakopanem

Noc Muzeów
w Zakopanem

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na tegoroczną Noc Muzeów. Oprócz oprowadzania z przewodnikiem, nie zabraknie wydarzeń związanych z obchodami 130-lecia Muzeum oraz spotkań poświęconych sztuce i twórczości Podhala.

W wilii Oksza oraz w Galerii Władysława Hasiora startujemy o godzinie 20:00. Wydarzenia w Gmachu Głównym przy ul. Krupówki 10 zaczynają się o godzinie 15:00, natomiast do Dworu w Łopusznej zapraszamy od godziny 18:00.

Zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego będą tego dnia czynne w godzinach 20.00-24.00.

W tym roku w Nocy Muzeów biorą udział cztery zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego, Dwór w Łopusznej oraz prezentujemy wystawę plenerową przy dolnych Krupówkach.

Wstęp bezpłatny.

PROGRAM

Wystawa plenerowa fotografii archiwalnych przy dolnych Krupówkach obok Cukierni Samanta.

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

„Motylem jestem” – warsztaty plastyczne dla dzieci, Aleksandra Michalska, Monika Pietraszko-Warchałowska, godz. 15:00 – 17:00

„Schronisko dla wiedzy o Tatrach i Podhalu” – otwarcie wystawy, Anna Kozak, dr Magdalena Kwiecińska, godz. 18:00

Koncert etno-jazzowy „Harmony Trejo” organizowany przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego i Muzeum Tatrzańskie, współfinansowany przez Gminę Miasto Zakopane, godz. 19:30-20:30

„Opowieści o muzeum, ludziach i zbiorach” oprowadzanie po wystawie czasowej, Anna Kozak, dr Magdalena Kwiecińska, godz. 20:30 – 22:00

Licytacja kopii zdjęć archiwalnych 21:30 – 22:30

„Muzealne ABC” spacer po stałej ekspozycji, dr Magdalena Kwiecińska, Marcin Warchałowski, godz. 23:00 – 24:00

Nocna wyprzedaż książek i wydawnictw, godz. 20:00 – 24:00

 

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, Zamoyskiego 25

„Widok z Kołowego jest piękny, bez zastrzeżeń” – spotkanie o Mieczysławie Karłowiczu, Wojciech Szatkowski, godz. 20:00 – 21:00

„47437 dni istnienia Muzeum Tatrzańskiego” – wykład – prezentacja, dr hab. Zbigniew Moździerz, godz. 22:00 – 23:00

 

Galeria Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18b

„Hasior+” oprowadzanie po wystawie czasowej, godz. 20:00 – 21:00

„Skala dziwności” – otwarcie wystawy poplenerowej studentów Akademii Sztuki w Szczecinie i FaVU w Brně, Julita Dembowska, godz. 21:00

Wydarzenia towarzyszące do godz. 24:00

 

Muzeum Kornela Makuszyńskiego, ul. Tetmajera 15

Koziołek Matołek – Bajki z projektora edycja II, Aleksandra Michalska, Monika Pietraszko-Warchałowska, godz. 20:00 – 21:00

Oprowadzanie po Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Anna Gorycka, godz. 21:00 – 22:30

 

Dwór w Łopusznej, ul. Gorczańska 2

„Seweryn Goszczyński – ojciec etnografii Podhala” – historie Goszczyńskiego i jego związek z Łopuszną, pogawędki lokalne (mity i legendy), czytanie fragmentów „Dziennika podróży do Tatrów…” Goszczyńskiego, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, godz. 18:00 – 22:00

 

Czytaj więcej

18 Maj

Wiosna Jazzowa Zakopane

Wiosna Jazzowa Zakopane

Już od 27.04 do 05.05.2019 muzyka ożywi górskie przestrzenie, a tatrzańskie ulice zanurzą się w synkopowych nutach. Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają do Jazzowego Zakopanego na 16. Wiosnę Jazzową Zakopane/United Europe Jazz Festival.

Hasło przewodnie wydarzenia, „Jeśli jazz na szczytach, to tylko w Zakopanem”, jest nieprzypadkowe – niesamowity widok polskich Tatr przy muzyce instrumentalnej sprawia, że udział w tej imprezie staje się niezapomnianym przeżyciem, zarówno dla Gości Zakopiańskiej Wiosny Kultury, jak i samych Wykonawców.

Liczne koncerty i wydarzenia towarzyszące Wiośnie Jazzowej – to elementy Jazzowego Zakopanego, stanowiącego swoiste preludium festiwalu.

Natomiast program tegorocznej Wiosny Jazzowej robi wrażenie swoim zróżnicowaniem. Festiwal odwiedzą gwiazdy zza Oceanu, w tym wiodący muzycy sceny krajowej i europejskiej.

Zapraszamy serdecznie na wszystkie koncerty i wydarzenia towarzyszące, gwarantując słuchaczom niezapomniane wrażenia w prawdziwej, wiosennej aurze.

Więcej informacji na stronie www.festiwale.zakopane.pl
Bilety do nabycia w kasach festiwalu poprzez www.bilety24.pl

Czytaj więcej

27 Kwi

XXI zawody o Wielkanocne Jajo

XXI zawody o Wielkanocne Jajo

Zapraszamy na kolejną edycję imprezy - 22 kwietnia 2019 -  tradycyjnie w Lany Poniedziałek

Ramowy program Zawodów:

10:00 Zapisy na Zawody

11:35 Prezentacja Zawodników

12:00 Start konkurencji

14:30 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

 Impreza rozpoczyna się od prezentacji Zawodników, którzy paradują zarówno w eleganckich strojach, wprost z żurnala mody przedwojennej, jak i pionierzy sportów zimowych w pachnących naftaliną wełnianych swetrach i kraciastych pumpach. Warunek konieczny dla wszystkich: drewniane narty, klasyczne wiązania i skórzane buty „turystyki” oraz bambusowe kije.

Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach:  jazda stylowa gdzie liczy się przede wszystkim elegancja i poprawność jazdy na drewnianych nartach telemarkiem. Druga kategoria to slalom równoległy – tu w szranki stają panie przeciwko panom a  rywalizacja jest niezwykle zacięta i nie brakuje widowiskowych upadków choć wszystko odbywa się w wesołej atmosferze.

 Na zakończenie Zawodów, Zwycięzcy otrzymują piękne Wielkanocne Jaja oraz atrakcyjne nagrody a  następnie wraz z wszystkimi Uczestnikami pozują do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. 

Czytaj więcej

22 Kwi

Feryjne granie

Feryjne granie

Koncerty feryjne organizowane będą dwa razy w tygodniu w Kawiarni Widokowej "3.PIĘTRO" w godzinach od 18:00 do 22:00. Wystąpi zespół "Cover & Folk Squad" i Izabela Staruch.

Iza Staruch śpiewa w języku francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim oraz polskim. Z piosenek francuskich śpiewa utwory Edith Piaf m.in. "La vie en rose" , "No je ne regrette rien" , "Mon Dieu" , "Mon Manege a moi" , "Sous la ciel de Paris" , oraz z repertuaru Garou, utwory z musicalu Notre Dame de Pari, a także polską poezję śpiewaną. Pośród piosenek włoskich, hiszpańskich i portugalskich są piosenki refleksyjne a także wesołe, w tym fado oraz flamenco. W języku Polskim standardy międzywojenna także współczesne. Po kilkuletnim pobycie we Francji, śpiewa głównie w Krakowie. Ostatnio koncertowała z dużym sukcesem w Owczarni Muzycznej. Terminy koncertów: 23.01, 30.01, 06.02, 14.02, 20.02.2019

"Cover & Folk Squad"- duet z Podhala grający polskie i zagraniczne covery muzyki rozrywkowej oraz muzykę góralską. Terminy koncertów: 16.01, 26.01, 02.02, 09.02.2019

Czytaj więcej

16 Sty

XXII Jazz Camping Kalatówki

XXII Jazz Camping Kalatówki

 

Jak to się zaczęło? W 1997 roku, z inicjatywy Zbigniewa Namysłowskiego- uczestnika pierwszej edycji Jazz Campingu w 1959 roku, jego Żony Małgorzaty i Szefowej Schroniska na Kalatówkach Marty  Łukaszczyk, impreza została reaktywowana po ponad 40 latach przerwy.

Od tamtej jesieni co roku jazzowe rytmy rozbrzmiewają przez cały dzień na Polanie Kalatówki.  Dyrektorem artystycznym festiwalu jest właśnie Zbigniew Namysłowski, który już wiele lat temu powiedział, że „Góry i jazz doskonale do siebie pasują”.To co wyróżnia festiwal w sercu Tatr to jego formuła polegająca na tym, że w ciągu dnia
na Kalatówkach trwają warsztaty muzyków a wieczorami słynne jam sessions, tak bardzo lubiane przez fanów jazzu.

W tym roku  Kalatówki ugoszczą ponad 40 muzyków jazzowych.  Swój  udział w  Jazz Campingu potwierdzili    uznani muzycy:  Zbigniew i Jacek Namysłowscy, Robert Majewski, Jerzy Bartz, Marian Pawlik, Wiesław Wysocki, Piotrek Schmidt  oraz wielu innych.

Debiutantami tegorocznej imprezy będzie grupa  wybitnych studentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie.

Zapraszamy na wieczorne jam sessions, muzykowanie jazzmanów z góralami, a także galowy koncert z udziałem wszystkich Artystów biorących udział w festiwalu

Honorowy Patronat nad XXII Jazz Campingiem Kalatówki objął słynny muzyk jazzowy - saksofonista, kompozytor muzyki filmowej- Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, który także brał udział poprzednich edycjach festiwalu.

 

Czytaj więcej

24 Wrz

Muzyka na szczytach

Muzyka na szczytach

X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” rusza już w najbliższą sobotę!

Przed nami tydzień wielu niezapomnianych wrażeń, wzruszeń i doznań muzycznych. Przyczynią się temu nie tylko wspaniałe krajobrazy Podhala, ale przede wszystkim niezwykli artyści, których będzie dane nam gościć w ramach Muzyki na Szczytach. Festiwal rozpocznie koncert Kronos Quartet. Będzie to jedyny występ tej grupy w Polsce! 

Czytaj więcej

01 Wrz

Strefa Kibica

Strefa Kibica

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej z udziałem Reprezentacji Polski.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania w Kawiarni Widokowej "3. PIĘTRO"

 

 

Czytaj więcej

18 Cze

Dni Zakopanego 1-10 czerwca

Dni Zakopanego 1-10 czerwca

Dni Zakopanego powołane zostały na pamiątkę wizyty Świętego Jana Pawła II, który odwiedził Zakopane i Tatry w 1997

Od 21 lat w tym miejscu odbywają się liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym i sportowym. W organizację przedsięwzięć włączają się instytucje kultury, sportu, zdrowia, a także organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy.

Program tegorocznych Dni Zakopanego:

1.06. Rycerski Dzień Dziecka w Parku Miejskim

2.06. Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich "Złote Kierpce", Kino Giewont

        Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Zakopane, korty tenisowe w Parku Miejskim

3.06. Bieg Hasiora-Muzeum Tatrzańskie

         ZakoEko Bieg, II Bieg Gazdów, MOSIR

         Koncert Uczniów Zakopiańskiej Akademii Śpiewu pod dyrekcją Pauliny Martini, Teatr im. St.I.Witkiewicza, Scena AB

4.06 Zakopiańska Gala Sportowa, Urząd Miasta Zakopane

5.06 Zakopane Biega, COS i MOSIR-Bieg Sokolika

8.06 Bieg Sokoła, Kuźnice

9.06 Bieg Wysokogórski  im. dh Franciszka Morduły, Kino Sokół

10.06 Bieg im.Władysława hr. Zamoyskiego, Palecenica Białczańska

         Uroczysta Gala i otwarcie wystawy okolicznościowej. Jubileusz XXX-lecia zespołu góralskiego "Zornica" i muzyki góralskiej "Jutrzenka"

         Wystawa fotografii Pawła Chileckiego "Nie-Zakopane" i czytelnia fotograficzna w ramach Kraków Foto Fringe

 

 

Czytaj więcej

01 Cze

NOC MUZEÓW

NOC MUZEÓW

W maju pod Tatrami pełne atrakcji są nie tylko dni. Za sprawą Nocy Muzeów, miłośnicy kulturalnych wrażeń mogą odwiedzić miejsca sztuki w porach zazwyczaj niedostępnych. Za sprawą wyjątkowej atmosfery inicjatywa już od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem, bo blask księżyca to nie jedyne urozmaicenie. Placówki biorące udział w wydarzeniu przygotowują na tę okazję specjalne niespodzianki.

PROGRAM

Wystawa plenerowa na dolnych Krupówkach przy Cukierni Samanta

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

Świat do góry nogami, czyli spacer z nietoperzami, godz. 19.30

Oprowadzanie po wystawie etnograficznej, historycznej i przyrodniczej, godz. 21.00

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, ul. Kościeliska 18

Okiem eksperta – zwiedzanie zakamarków pierwszej willi w stylu zakopiańskim, godz. 21.00

Galeria Władysława Hasiora

Sprowokuj wyobraźnię – warsztaty dla rodzin z dziećmi, godz. 18.00

Skala dziwności – wernisaż wystawy poplenerowej studentów Akademii Sztuki w Szczecinie i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, godz. 20.00

Zwiedzanie z przewodnikiem, godz. 23.00

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

Koziołek Matołek – bajki z projektora, godz. 16:00

Zwiedzanie z przewodnikiem godz. 20.00

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje, Droga do Rojów 6

Zwiedzanie z przewodnikiem, godz. 23.00

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, Zamoyskiego 25

Zwiedzanie z przewodnikiem, godz. 22.00

Czytaj więcej

19 Maj

Wiosna Jazzowa Zakopane 2018

Wiosna Jazzowa Zakopane 2018

„Jeśli jazz na szczytach, to tylko w Zakopanem” – to hasło już po raz piętnasty będzie towarzyszyć muzyce synkopowanej, rozbrzmiewającej pod Tatrami między 27. a 30. kwietnia. W tych dniach Zakopane znów stanie się światowym centrum jazzu, goszcząc artystów z najwyższej półki i rzesze wiernych fanów. Wiosna Jazzowa od początku istnienia była ważnym punktem w muzycznym kalendarzu Zakopanego. Z czasem stała się jednym z najbardziej znaczących festiwali jazzowych w Polsce i współpracujących z nim krajach Grupy Wyszehradzkiej, a w 2012 dołączyła do ekskluzywnego grona imprez, fetujących International Jazz Day pod patronatem UNESCO.

http://festiwale.zakopane.pl/2018/wiosna-jazzowa/o-festiwalu/program

 

 

Czytaj więcej

27 Kwi

XX zawody o Wielkanocne Jajo

XX zawody o Wielkanocne Jajo

Malowanie pisanek w Wielkanoc jest tradycją piękną i niewielu z nas wyobraża sobie święta bez tradycyjnego jajka. W poniedziałek wielkanocny już po raz dwudziesty rozegrane zostaną zawody na starym sprzęcie narciarskim o Wielkanocne Jajo w Suchym Żlebie przy Hotelu Górskim PTTK Kalatówki.

Zawodnicy i zawodniczki wystartują ubrani w stroje „z epoki” lub tradycyjne góralskie. Na stoku można więc będzie zobaczyć damy w powłóczystych sukniach, kapeluszach i woalach, panów w pumpach i cylindrach a także zadziornych gazdów i roześmiane gaździny.

Zawody te są kontynuacją bogatej tradycji narciarskiej Kalatówek. To właśnie tam założono w 1910 pierwszy w polskich Tatrach ośrodek narciarski. Prowadzono kursy, urządzano zawody w zjazdach, slalomach, a nawet skokach.

PROGRAM ZAWODÓW

10.00 – 11.30 Zapisy
11.35 – 12.00 Prezentacja zawodników
12.00 Start konkurencji
14.30 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Czytaj więcej

02 Kwi

Puchar Świata w skokach narciarskich <br />w Zakopanem

Puchar Świata w skokach narciarskich
w Zakopanem

Konkursy Pucharu Świata w styczniu już po raz kolejny zawitają w polskie Tatry. Na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza tradycyjnie pojawi się światowa czołówka skoków narciarskich na czele ze “złotą polską ekipą” trenera Stefana Horngachera. 25 stycznia (czwartek) skoczkowie pojawią się w Zakopanem, a 26 stycznia (piątek) przetestują zmodernizowany obiekt HS-140 podczas oficjalnych treningów, a także powalczą w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego. Dzień później (27 stycznia, sobota) skoczkowie zmierzą się w konkursie drużynowym, w którym biało-czerwoni powalczą o kolejne pucharowe podium w mocno wzbogaconym w ostatnich latach dorobku. Niedziela (28 stycznia) przyniesie już emocje związane ze zmaganiami indywidualnymi.

Program zawodów PŚ Zakopane 2018:

 • 25 stycznia 2018 r. (czwartek):
  • przyjazd ekip
 • 26 stycznia 2018 r. (piątek):
  • 11:00 – odprawa techniczna
  • 16:00 – oficjalny trening, 2 serie
  • 18:00 – kwalifikacje
 • 27 stycznia 2018 r. (sobota):
  • 15:00 – seria próbna
  • 16:00 - konkurs drużynowy
 • 28 stycznia 2018 r. (niedziela):
  • 15:00 – seria próbna
  • 16:00 - konkurs indywidualny
 • 29 stycznia 2018 r. (poniedziałek):
  • wyjazd ekip
Czytaj więcej

26 Sty

Zimowe koncerty na 3.PIĘTRZE

Zimowe koncerty na 3.PIĘTRZE

Podczas tegorocznych ferii zimowych atrakcją dla naszych Gości będą cyklicznie odbywające się koncerty w Kawiarni Widokowej 3. PIĘTRO. W środy bawić się będziemy z duetem Cover&Folk Squad wykonującym polskie i zagraniczne covery muzyki rozrywkowej. Prócz dawnych hitów usłyszeć będziemy mogli także tradycyjne utwory folkowe. W soboty uprzyjemniać czas będzie Qba Starzyk gitarzysta i wokalista zespołu TEH. Na jego koncertach akustycznych zabrzmią klasyki takie jak Pink Floyd czy Boba Dylana, oraz autorskie utwory TEHu inspirowane między innymi Guns n Roses, czy Scorpions.

Zapraszamy wszystkich serdecznie w każda środę i sobotę o 19:00

Czytaj więcej

17 Sty

.

.

Życzenia świąteczne
 

Czytaj więcej

22 Gru

Otwarcie sezonu zimowego 2017

Otwarcie sezonu zimowego 2017

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i  Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na otwarcie sezonu zimowego 16 grudnia o godz. 16.00 na ul. Krupówki, przy Oczku Wodnym.

W programie:

- wspólne rozświetlenie choinki przez Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę i Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego

- otwarcie wystawy "Boże Narodzenie pod Giewontem"

- wspólne kolędowanie z zespołem góralskim "Giewont"

- degustacja wigilijnych potraw regionalnych.

Wydarzenie towarzyszące: godz. 11.00 mecz piłkarski reprezentacji miast partnerskich Zakopane - Sopot, stadion COS Plato

Wstęp wolny! Zapraszamy! 

 

 

Czytaj więcej

16 Gru

Przegląd Adaptacji Filmowych Twórczości Josepha Conrada

Przegląd Adaptacji Filmowych Twórczości Josepha Conrada

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem zaprasza na Przegląd Adaptacji Filmowych Twórczości Josepha Conrada w ramach obchodów 160. rocznicy urodzin pisarza. Wydarzenie, które Honorowym Patronatem objął Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2017r. w nowym kinie studyjnym „Kino Miejsce”. Pokaz filmów otworzy film „Jej powrót” w reż. Witolda Orzechowskiego zrealizowany na podstawie noweli Conrada pt. Powrót. Wstęp Wolny.

Program

Czytaj więcej

01 Gru

IV Zakopiański Bieg Niepodległości

IV Zakopiański Bieg Niepodległości

11 listopada w naszym mieście rywalizować będą uczestnicy IV Zakopiańskiego Biegu Niepodległości.Trasa jak na Zakopane jest stosunkowo płaska, przebiega ulicami miasta. Niesamowite widoki na panoramę Tatr i liczne zabytki na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Podglad trasy

 

 

Czytaj więcej

11 Lis

Międzynarodowy Dzień Muzyki w GALERII JEDNEGO AUTORA

Międzynarodowy Dzień Muzyki w GALERII JEDNEGO AUTORA

KONCERT JESIENNY w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki w GALERII JEDNEGO AUTORA

24 października (wtorek) o godz. 16.00, Sala Koncertowa ZPSA, ul. Sienkiewicza 12

W koncercie wystąpią pedagodzy i uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych pod kierunkiem Mirosławy Lubowicz i Aleksandry Jeleńskiej oraz uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych pod kierunkiem Jolanty Dolińskiej. 

Czytaj więcej

24 Paź

Muzyka na szczytach

Muzyka na szczytach

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” to wydarzenie muzyczne organizowane nieprzerwanie od 2009 r. przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.

Zawarte w nazwie projektu słowa „…na szczytach” są symbolem miejsca, w którym festiwal się odbywa, ale przede wszystkim są odwołaniem do wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia.

Tatry od zawsze stanowiły inspirację dla wielkich kompozytorów: Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego czy Wojciech Kilara. Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza postanowiło podjąć próbę przywrócenia Zakopanemu dawnej świetności, zapraszając tutaj wybitnych artystów.

Zaowocowało to koncertami gwiazd światowej kameralistyki, takich jak: Kronos Quartet, The King’s Singers, Ewa Pobłocka, Mayuko Kamio, Royal String Quartet, Szymanowski Quartet, Sharon Kam, The Brodsky Quartet czy Apollon Musagète Quartett.

Czytaj więcej

09 Wrz

Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Sierpień pod znakiem folkloru w Zakopanem.

"W dniach 17-25 sierpnia 2017r. odbędzie się 49 Międzynarodowy Festiwal Folkloru ZIem Górskich. Jest to wydarzenie z niemal 50-letnią tradycją, które przyciąga nie tylko zespoły z całego świata oraz wielu znawców i miłośników folkloru, ale jest również niezwykłą wakacyjną atrakcją dla wszystkich odpoczywających w tym czasie pod Tatrami. Celem festiwalu jest kultywowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego górskich regionów, a także promocja polskiej kultury ludowej i folkloru podhalańskiego. Festiwalowi towarzyszy szereg atrakcyjnych imprez towarzyszących. Pokazują one piękno ludowej tradycji oraz ogromną troskę o zachowanie jej autentyzm i przekazanie następnym pokoleniom. Siłą zakopiańskiego festiwalu jest więc sięganie do korzeni, do dziedzictwa przodków. Wyjątkowa jest także jego konkursowa formuła, która wyróżnia go wśród innych podobnych wydarzeń w Polsce i na świecie. To dzięki niej Festiwal uznawany jest nie tylko za jeden z największych i najstarszych, ale także za najbardziej prestiżowy. Tym samym doskonale promuje on polską kulturę ludową, podhalański folklor i jest wizytówką Zakopanego.

 

 

Czytaj więcej

17 Sie

Zakopiański Festiwal Literacki

Zakopiański Festiwal Literacki

W dniach 11-14 sierpnia 2017 r. Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego organizują Zakopiański Festiwal Literacki. Wydarzenie to odbędzie się w tym roku po raz drugi. Mając na uwadze zeszłoroczną edycję, podczas której odbyło się łącznie 16 spotkań autorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz Targi Książki pod hasłem „Pod Tatry tylko z książką”, mamy nadzieję, że tegoroczna edycja stanie się jednym z najciekawszych środkowoeuropejskich festiwali poświęconych książkom.

Czytaj więcej

11 Sie

74. Tour de Pologne 2017

74. Tour de Pologne 2017

Tour de Pologne to największe wydarzenie sportowe w Polsce. W dniach 29 lipca - 4 sierpnia 2017 roku odbędzie się 74. edycja wyścigu.

03.08 ETAP 6 - KOPALNIA SOLI WIELICZKA - ZAKOPANE.

Peleton wjedzie tego dnia w wysokie góry, po drodze mijając między innymi rodziny dom dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w narciarstwie klasycznym – Justyny Kowalczyk. Przed metą na kolarzy czeka runda wokół Zakopanego. 64 kilometry z pięcioma górskimi premiami I kategorii w Bustryku, na Butorowym Wierchu w Kościelisku i na przełęczy Głodówka. Jedyną lotną premię tego dnia wyznaczono przy Nosalowym Dworze gdy peleton pierwszy raz minie linię mety. Ostateczny finisz, jak zwykle najwyższych lotów, przed Wielką Krokwią, która niejedno już w Tour de Pologne widziała.

04.08 ETAP 7 - BUKOVINA RESORT - BUKOWINA TATRZAŃSKA

Finał tegorocznego Tour de Pologne to rywalizacja na prawdziwie królewskim etapie. Przed kolarzami dwie rundy, z których każda będzie miała 66 kilometrów długości. Ostateczne rozstrzygnięcia nie mogą się obyć bez górskich premii I kategorii, których będzie sześć. Premie usytuowane zostały w Łapszance, Sierockiem i na kultowej już Ścianie Bukovina, gdzie niejeden kolarz w myślach przeklinał podjazd pod Gliczarów Górny. Ostatnia premia poświęcona została pamięci Joachima Halupczoka i będzie punktowana podwójnie. Jedyny lotny finisz tego dnia, na drugiej pętli, będą gościły Szaflary. Po tym jak w ubiegłym roku etap wokół Bukowiny został anulowany z powodu ulewnego deszczu, wszyscy mają nadzieję, że aura w tym roku będzie znacznie bardziej łaskawa dla kolarzy.

 

Czytaj więcej

03 Sie

Koncert Martyny Kasprzyckiej

Koncert Martyny Kasprzyckiej

Zapraszamy na koncert ballad i standardowej muzyki jazzowej Martyny Kasprzyckiej (wokal) wraz z duetem gitarzystów (Mikołajem Inglotem i Krzysztofem Orzechowskim).

Już w najbliższą sobotę 22 lipca w godzinach 20:00 - 23:00 w naszej kawiarni "3.piętro".

MARTYNA KASPRZYCKA ma 17 lat, jest absolwentką szkoły muzycznej w Zakopanem, laureatką wielu festiwali i konkursów muzycznych a ostatnio uczestniczką znanego muzycznego programu telewizyjnego IDOL.

MIKOŁAJ INGLOT i KRZYSZTOF ORZECHOWSKI, tworzą duet już od trzech lat. Grają głównie standardy jazzowe, chociaż równie często sięgają do innych stylów muzycznych. Mają za sobą wiele wspólnych występów w Zakopanem i Krakowie.

Czytaj więcej

22 Lip

Recital fortepianowy B.Czamańskiego

Recital fortepianowy B.Czamańskiego

 

Bartosz Czamański, pianista, muzykolog, historyk.  W swej muzyce łączy technikę gry wywodzącą się z polskiej szkoły fortepianowej, a więc od Chopina, Szymanowskiego po muzyków współczesnych. Przesiąknięty jazzem recital nawiązuje również do muzyki jazzowej. Podczas swego występu pianista zaprezentuje zapomniane melodie grywane w kawiarniach oraz kompozycje takich mistrzów jak: Krzysztof Komeda,  Bill Evans, George Gershwin i wielu innych.

Zapraszamy do Kawiarni Widokowej Hotelu Logos dnia 8 lipca (sobota) od godz 20:00-23:00

Czytaj więcej

08 Lip

Święto ulicy Strążyskiej

Święto ulicy Strążyskiej

Zakopiański oddział Związku Podhala jak co roku organizuje szereg atrakcji podczas Święta ulicy Strążyskiej. Wspólne świętowanie rozpoczyna Msza Święta w Starym Kościólkuna ulicy Strąźyskiej, nastepnie odbywać się będzie przejazd zaprzęgów konnych. Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje np. wystrzał armatni, występ zespołu regionalnego czy festyn z zajęciami sportowymi i plastycznymi.
 

Czytaj więcej

18 Cze

Otwarcie sezonu letniego

Otwarcie sezonu letniego

Na przywitanie lata zaprasza do siebie Zakopane. Początek tego gorącego okresu, nie tylko pod względem pogody, ale przede wszystkim  ilości proponowanych wydarzeń,  w tym roku przypada w naszym mieście na długi weekend czerwcowy.
Serdecznie zapraszamy 17 czerwca o godz.  16 w rejon Oczka Wodnego przy ul. Krupówki, gdzie zostanie zaprezentowana wystawa Przewodnik dla Ceprów, przedstawiająca  poszczególne elementy stroju góralskiego,  w formie, uproszczonego przewodnika.
Na tym nie koniec atrakcji, barwny korowód, przy dźwiękach góralskiej muzyki, zaprowadzi nas na Plac Niepodległości , gdzie będziemy mogli bawić się podczas koncertu Hani Rybki z Przyjaciółmi  oraz zespołu regionalnego Giewont. Wszystkich spragnionych tradycyjnych góralskich smaków zapraszamy do degustacji  regionalnych przysmaków. 
Zakopane przyciąga tysiącem barw ukrytych w góralskiej spódnicy, nutach wygrywanych na gęślach, tatrzańskich krajobrazach. 
 
Czytaj więcej

17 Cze

Noc Muzeów 2017

Noc Muzeów 2017

Maj jest ulubionym miesiącem wszystkich amatorów tego, co piękne i fascynujące. To na ten miesiąc przypada ogólnopolska Noc Muzeów, podczas której nie tylko bezpłatnie można nadrobić całoroczne zaległości kulturalne w galeriach i muzeach, ale także wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Atrakcji nie zabraknie także w Zakopanem. Wystawy, wernisaże, czy zwiedzanie z przewodnikiem to tylko kilka punktów programu imprezy.

Czytaj więcej

20 Maj

XIX edycja Zawodów <br/>o Wielkanocne Jajo

XIX edycja Zawodów
o Wielkanocne Jajo

Tegoroczne zawody odbędą się w Poniedziałek Wielkanocny dnia 17 kwietnia na Polanie Kalatówki.

Zawody na starym sprzęcie narciarskim, w konsekwencji lat 30-stych.

Wymagane: narty biegowe oraz stylowy strój.

Program zawodów:

 • 10:00- zapisy
 • 11:30- prezentacja zawodników
 • 12:00- start konkurencji
 • 14:30- ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
 •  

Więcej informacji pod nr.tel: 18 206 36 44

Czytaj więcej

17 Kwi

Red Bull Bieg Zbójników

Red Bull Bieg Zbójników

25 lutego 2017 (w Białce Tatrzańskiej, o godz. 12:00) rozegra się 4. edycja zawodów Red Bull Bieg Zbójników.

To otwarte zawody w biegach narciarskich. Uczestnicy ruszają ze startu wspólnego u podnóża Kotelnicy Białczańskiej. Przed nimi 8,2 km ciekawej trasy. Dozwolona jest każda technika biegu, a zadanie jedno: jak najszybciej dotrzeć na metę na szczycie Jankulakowskiego Wierchu.

Czytaj więcej

25 Lut

Puchar Zakopanego<br /> w narciarstwie alpejskim

Puchar Zakopanego
w narciarstwie alpejskim

Zawody stworzone z myślą o wszystkich miłośnikach białego szaleństwa. Nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu i nadzwyczajnych umiejętności by wygrać nagrodę główną. Choć te atrybuty na pewno nie zaszkodzą w dostaniu się do specjalnej konkurencji, w której znajdą się zwycięzcy swoich grup wiekowych i kilku szczęśliwców z „dzikimi kartami” do których uśmiechnie się los. 

Puchar Zakopanego to cztery dni zawodów, w trzech głównych ośrodkach narciarskich Zakopanego.

Trzecia edycja Pucharu zaplanowana jest na 18.02.2017 na jednej z najbardziej rozpoznawalnych narciarskich gór Polski - Kasprowym Wierchu. Prawdopodobnie po tym etapie znani już będą faworyci do wielkiego finału odbywającego się 25.02.2017 na jednym z najbardziej stromych zakopiańskich stoków jakim jest Harenda, goszcząca tej zimy Puchar Europy w Slalomie Mężczyzn. 

Czytaj więcej

18 Lut

Puchar Świata w skokach narciarskich <br />w Zakopanem

Puchar Świata w skokach narciarskich
w Zakopanem

Podczas najbliższego weekendu Zakopane jak co roku w styczniu, stanie się stolicą światowych skoków narciarskich.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania Biało-Czerwonym zarówno w konkursie indywidualnym jak i drużynowym.

Terminarz konkursów w Zakopanem:

piątek (20.01.2017) 16:00 - oficjalny trening (II serie) 18:00 - kwalifikacje

sobota (21.01.2017) 14:45 - seria próbna 16:00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela (22.01.2017) 14:30 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

Czytaj więcej

20 Sty

Sylwester z TVP 2 <br />w Zakopanem

Sylwester z TVP 2
w Zakopanem

Wyjątkowa noc sylwestrowa u stóp Giewontu z TVP 2.

Różnorodny repertuar gwarantuje dobrą zabawę każdemu kto tego wieczora odwiedzi Zakopane.

Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Maryla Rodowicz, Halina Frąckowiak, Edyta Górniak, Margaret, Anita Lipnicka, De Mono, Szymon Chodyniecki, Zakopower, Cugowscy, Afromental, Future Folk, Tuhgaj bej, Patryk Kumór, Formacja Nieżywych Schabuff, Oceana, Shaun Baker. Wśród wykonawców szczególne miejsce przypadnie artystom regionalnym. Muzyczne tradycje Podhala zaprezentuje Hanna Rybka.

Zabrzmią hity ostatnich miesięcy oraz niezapomniane evergreeny, które od lat bawią kolejne pokolenia, m.in. „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „To nie ja byłam Ewą”, „Dziwny jest ten świat” i inne. Sylwester z Dwójką rozpocznie się o godz. 20:00. Będzie to sześć godzin zabawy przy ponad osiemdziesięciu najgorętszych przebojach, królujących na polskich i światowych listach.

O północy czeka nas estradowy pokaz sztucznych ogni, który obwieści zgromadzonym gościom nadejście nowego roku 2017!

Sylwester z Dwójką rozpocznie się o godz. 20:00. Będzie to sześć godzin zabawy przy ponad osiemdziesięciu najgorętszych przebojach, królujących na polskich i światowych listach.

Zapraszamy!

Czytaj więcej

31 Gru

Międzynarodowe Forum Górskie

Międzynarodowe Forum Górskie

W dniach 24/25 listopada 2016 roku w Hotelu Logos*** odbędzie się VII Międzynarodowe Forum Górskie.

Starostwo Powiatowe w Zakopanem  oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury od paru lat organizują Międzynarodowe Forum Górskie nakierowane na strategię rozwoju tych terenów.

W bieżącym roku Forum poświęcone będzie wybranym zagadnieniom warunkującym rozwój Podtatrza.

Wzorem lat ubiegłych w konferencji wezmą udział przedstawiciele środowisk naukowych, przedsiębiorcy, politycy, ludzie samorządu oraz specjaliści z wielu dziedzin.

Misją Międzynarodowego Forum Górskiego jest zacieśnianie współpracy na obszarach górskich, wspieranie transferu wiedzy oraz podejmowanie wspólnych działań promocyjnych na arenie krajowej i międzynarodowej. Istotnym elementem jest współpraca regionalna i ponadregionalna, która ma na celu analizę wszystkich tworzących ją czynników, mających wpływ na jakość usług turystycznych, promocję regionu oraz współpracę podmiotów gospodarczych z samorządami, komunikację, ochronę środowiska, edukację oraz stale tętniącą życiem tradycję obszarów górskich.

Czytaj więcej

24 Lis

.

.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” jest imprezą cykliczną, odbywającą się w Zakopanem od 2009 roku. VIII edycja festiwalu „Muzyka na Szczytach” zabrzmi w tym roku w Zakopanem od 3 do 10 września. Wystąpią światowe gwiazdy kameralistyki - Shirley Brill, Jonathan Aner, Olga Pasiecznik i Royal String Quartet. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest pojęcie „czasu”. Pod Tatrami zaprezentowane zostaną kompozycje pochodzące z różnych epok. Po raz pierwszy obok muzyki współczesnej zagości muzyka dawna. Artyści zagrają arcydzieła Roberta Schumana, Oliviera Messiaena, Césara Francka i Domenica Scarlattiego,które wybrzmiązarówno w oryginale jak i we współczesnych aranżacjach. Koncerty odbywać się będą w nowoczesnym gmachu kościołaśw. Krzyża oraz zabytkowym kościele św. Klemensa na Pęksowym Brzyzku.

Czytaj więcej

03 Wrz

VII Europejskie Targi Regionalne

VII Europejskie Targi Regionalne

VII Europejskie Targi Produktów Regionalnych

11-15 sierpień Zakopane

"Przed nami już siódma edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Jak co roku w sierpniu na zakopiańskiej Dolnej Równi Krupowej swoje produkty zaprezentują producenci m.in żywności regionalnej z kraju oraz z zagranicy, będzie to doskonała okazja do zapoznania się z dziedzictwem kulinarnym różnych regionów Europy. Nie zabraknie również wyrobów rękodzieła ludowego czy charakterystycznego dla danego regionu.

Podczas Targów odbywa się: Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich, który otwiera barwny korowód, w którym uczestniczą bacowie, delegacje władz samorządowych, goście zaproszeni i tłumy turystów. Podczas festiwalu pokazana jest m.in. produkcja osypka, różne sposoby jego zastosowanie w kuchni. Odbywają się również zawody z udziałem baców oraz publiczności. „Próba smaku”, czyli konkurs na najlepszy oscypek, gdzie brane są pod uwagę: wielkość, kształt i kolor osypka, „Pucenie Oscypka”, „Dojenie i strzyżenie owiec” zawody dla baców, juhasów i honielników. Przez cały czas trwania Festiwalu odbywają się występy zespołów regionalnych, degustacja potraw góralskich oraz oscypka, bundzu i żętycy. Nagrody przyznawane są przez komisję konkursową składającą się z baców, Starosty Tatrzańskiego, Inspektora weterynaryjnego, zaproszonych gości i publiczności. Podczas Targów przeprowadzany jest też konkurs „Na najlepszy produkt Europejskich Targów Produktów Regionalnych”.Targom towarzyszyć będą występy zespołów regionalnych z zaprzyjaźnionych powiatów oraz zespoły góralskie.

Sierpień to czas gdy pod Tatrami odpoczywa kilkaset tysięcy turystów z Polski i z całego świata. Dla nich więc Europejskie Targi Produktów Regionalnych będą wyprawą w najciekawsze zakątki autentycznej Polski i Europy"

Zapraszamy wszystkich Gości do zapoznania się z programem targów.

 

 

 

 

Czytaj więcej

11 Sie

Światowe Dni Młodzieży w Zakopanem

Światowe Dni Młodzieży w Zakopanem

           

XXXI Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych ludzi z całego świata.

Dla osób odwiedzających Zakopane po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, Zakopane przygotowuje cykl imprez.

Ich celem jest przedłużenie wspólnego przeeżywania tego wspaniałego czasu duchowej odnowy.

Wszystkich zainteresowanych czeka szeroka oferta kulkuralna.

Program:
29 lipiec ( piątek) Dolna Rówień Krupowa

Godz. 18:00 Transmisja Drogi Krzyżowej z Ojcem Świętym

30 lipiec (sobota) Dolna Rówień Krupowa

Godz.19:30 Czuwanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie

31 lipiec ( niedziela) Dolna Rówień Krupowa

Godz.10:00 Msza Święta z kazaniem transmitowanym z Mszy św. z Ojcem Świętym Franciszkiem

Godz.19:00 Film o Janie Pawle II w Zakopanem - " Moje Tatry"- pokaz na telebimie

1 sierpień ( poniedziałek) Dolna Rówień Krupowa

Koncert Górale dla Młodzieży Świata

Godz. 19:00 Występ zespołów góralskich

Godz. 20:00 Koncert zespołu Trebunie Tutki " Nuty Wielkiego Pasterza"

2 sierpień ( wtorek) Dolna Rówień Krupowa

Koncert Wiara, Nadzieja, Miłość pod Giewontem

Godz. 19:00 Występy zespołów góralskich

Godz. 20:00 Koncert gwiazdy- Stanisław Sojka

Czytaj więcej

29 Lip

Rower dla Papieża Franciszka

Rower dla Papieża Franciszka

Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang przekazał Caritas Polska w darze dla papieża Franciszka rower, który zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Uroczystość odbyła się przed startem piątego etapu wyścigu w Brzegach koło Wieliczki, gdzie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Rower zostanie przekazany papieżowi w niedzielę rano przed spotkaniem z młodzieżą. Obsługa Hotelu Logos miała przyjemność podziwiać papieski rower podczas pobytu w naszym hotelu Pana Henryka Charuckiego, zwycięzcy Tour de Pologne w roku 1979, który osobiście odwiózł rower do Brzegów.

 

Czytaj więcej

17 Lip

Tour de Pologne na Podhalu

Tour de Pologne na Podhalu

W dniach 16-18 lipca wyścig kolarski 73 Tour de Pologne na Podhalu.

Nasz hotel będzie gościł znanych kolarzy biorących udział w wyścigu.

Zapraszamy do pobytu blisko Mistrzów.

Może zwycięzca będzie gościł właśnie u nas i będziecie Państwo mogli pogratulować mu osobiście.

Wyścig rozpocznie się 12 lipca w Radzyminie, a zakończy jazdą indywidualną na czas w Krakowie dnia 18 lipca.

16 lipca Tour de Pologne wjedzie w wysokie góry. Na trasę V etapu kolarze wystartują z Wieliczki, od lat związanej z naszym narodowym wyścigiem. Najtrudniejsza część etapu to dwie 50-kilometrowe rundy wokół Zakopanego. Znajdują się na nich górskie premie Kościelisko Butorowy Wierch, Ząb i Głodówka oraz lotne premie w Poroninie i Kościelisku. Finisz, tradycyjnie, pod Wielką Krokwią.

Szósty, królewski etap 73. Tour de Pologne to bez wątpienia najcięższa przeprawa w całym wyścigu. Tradycyjna runda została w tym roku nieco zmieniona. 17 lipca kolarze będą walczyć aż na piętnastu górskich premiach! Wystartują z Bukowiny i pięciokrotnie pokonają rundę o długości 38,9 kilometrów. Na każdej z nich będą się wspinać na Ząb, Ścianę Bukowina i Wierch Rusiński, który jest nowością na tegorocznej trasie. A na deser finisz pod górę w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

 

Czytaj więcej

16 Lip

Wystawa Jacka Hajnosa Różnica

Wystawa Jacka Hajnosa Różnica

Burmistrz Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki oraz autor mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawowy Jacka Hajnosa Różnica

Wernisaż 7 maja 2016 r. (sobota) godz. 17.00

Wystawę można oglądać od 7 maja do 12 czerwca 2016 r.

Wystawa " Różnica" jest prezentacją niezwykle interesującego projektu artystyczno-społecznego, który dotyczy problemu bezdomności.

Cykl kilkudziesięciu poruszających, doskonałych w formie grafik i rysunków to efekt pracy Jacka Hajnosa, niezwykle uzdolnionego artysty młodego pokolenia, który przez kilka lat z ogromnym zaangażowaniem i empatią portretował spotkane przez siebie osoby bezdomne. Dopełnieniem wystawy wizualnej są spisane bądź nagrane przez artystę historie konkretnych ludzi z portretów"     

Lidia Rosińska- Podleśny

                         

Czytaj więcej

07 Maj

Hotel Logos sponsorem Wiosny Jazzowej

Hotel Logos sponsorem Wiosny Jazzowej

WIOSNA JEZZOWA ZAKOPANE

13 TH UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL

29 KWIECIEŃ- 3 MAJ 2016

Wiosna Jazzowa Zakopane, to pięć niezwykłych dni ze światowej klasy muzykami. To wymarzony czas na urlop i poznanie muzyki jazzowej w najlepszym wydaniu. To także dni, podczas których nie tylko miłośnicy gór znajdą u podnóża Tatr coś dla siebie. Tegoroczna edycja to również parada jazzowa, duże koncerty plenerowe oraz małe, kameralne wydarzenia klubowe, koncerty sceniczne i wiele innych atrakcji.

W tym roku rozpoczęcie festiwalu nastąpi 29 kwietnia, a zakończenie - 3 maja. Każdy z mieszańców oraz odwiedzających miasto Zakopane gości, będzie mógł wziąć w nim udział. Organizatorzy przygotowali wiele muzycznych atrakcji. Zarówno w sali kina Sokół, jak również na Krupówkach, czy też na pl. Niepodległości oraz w tutejszych hotelach będzie można usłyszeć najlepszych muzyków z kraju i z zagranicy. Podczas festiwalu zaprezentują się zarówno laureaci corocznego plebiscytu czytelników miesięcznika „Jazz Forum”, a także artyści ze Stanów Zjednoczonych, z Estonii, z krajów Wyszehradzkich – Czech, Słowacji, Węgier, Polski. Wśród zaproszonych gości będzie można wysłuchać m.in. takich wykonawców jak: Atom String Quartet z gościnnym udziałem Niki Lubowicz, Villu Veski & Tango Conspiration, Ondřej Havelka, Wojtek Karolak, Marek Napiórkowski, Piotr Baron, Apostolis Anthimos, Scott Henderson i wielu innych.

Goście Hotelu Logos*** będą mogli na żywo uczestniczyć w Jam Session znanych muzyków jazzowych i  bluesowych występujących podczas Wiosny Jazzowej w Zakopanem-United Europe Jazz Festival.

Klub Jazzowy Festiwalu Muzyki Jazzowej 30 kwiecień- 2 maj 2016 godz. 21:00 - 1:00 Kawiarnia Hotelu Logos***

Więcej informacji o festiwalu  na stronie Zakopiańskiego Centrum Kultury

Program festiwalu

 

Czytaj więcej

29 Kwi

Krokusy już kwitną

Krokusy już kwitną

Na tatrzańskich polanach pojawiły się pierwsze krokusy.

To dowód na to, że w nasze góry dotarła już wiosna.

Zapraszamy na Podhale. To trzeba zobaczyć.

 


 

 

Czytaj więcej

29 Mar

Zawody<br />„O Wielkanocne Jajo

Zawody
„O Wielkanocne Jajo"

Chcesz  poczuć  atmosferę minionej  epoki- odwiedź  Zakopane 28  marca 2016  -   zobacz  „Zawody  o Wielkanocne Jajo Krystyny Bohounek”  i zatrzymaj  się w  naszym Hotelu  Logos***.

Jest to już osiemnasta edycja zawodów, która od małych kameralnych rozgrywek rozrosła się do rangi głośnej imprezy, niewątpliwie największej atrakcji świątecznej w Zakopanem.

Tegoroczne zawody odbędą się w Poniedziałek Wielkanocny na Polanie Kalatówki.

"Podczas zawodów podziwiać można stroje z minionej epoki- eleganckie damy w muślinowych sukniach i kapeluszach z woalką, przedwojenni eleganci przywdziani we fraki i meloniki. Są też panowie przebrani za pionierów turystyki tatrzańskiej – w skórzanych kurtkach, wełnianych swetrach i narciarskich pumpach.  Wszyscy obowiązkowo wyposażeni w oryginalne drewniane narty jakich nie powstydziłby się Mariusz Zaruski czy Józef Oppenheim. Po prezentacji uczestnicy startują w zawodach w Suchym Żlebie – jest to niebywałe widowisko, ponieważ jazda na starym sprzęcie jest trudną sztuką i obfitującą  w spektakularne upadki, a zawodnicy mkną do mety  niesieni gromkim dopingiem setek kibiców"

Wszystkich Gości zainteresowanych zapisem oraz kibicowaniem zapraszamy do kontaktu z recepcją Hotelu Logos*** udzielającą  informacji.

Szczegóły oraz zdjęcia z poprzednich zawodów można obejrzeć na stronie organizatora.

 

 

 

Czytaj więcej

28 Mar

Puchar Świata w skokach narciarskich Zakopane 2016

Puchar Świata w skokach narciarskich Zakopane 2016

Już za kilka dni do stolicy polskich Tatr znów zawitają zarówno najlepsi skoczkowie, jak i kibice z całego świata.

Nasz hotel może się poszczycić organizacją pobytu dla jednego ze sponsorów naszych skoczków.

Zapraszamy na wspólne kibicowanie.

Kwalifikacje do konkursu w piątek 22 stycznia o godz. 18:00

Konkurs drużynowy w sobotę 23 stycznia o godz. 16:00.

Konkurs indywidualny w niedzielę 24 stycznia o godz.16:00.

 

Czytaj więcej

20 Sty

Hotel Logos*** Kraków

Hotel Logos*** Kraków

Serdecznie zapraszamy także do naszego hotelu w Krakowie.

Kraków to niezwykłe miasto, gdzie miejsca o długiej i barwnej historii sąsiadują z centrami kultury, nauki i biznesu.
Nasz hotel LOGOS, ze względu na położenie w zabytkowym centrum, to idealne rozwiązanie zarówno dla Gości indywidualnych, biznesowych jak i grupowych. 

Zobacz stronę Hotelu Logos*** Kraków

Czytaj więcej

11 Gru

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij